PROBIOTIKUM LACTOMAX JE VÝBORNÝ DOPLNĚK NA VAŠE ZAHRANIČNÍ CESTY. POMŮŽE PŘEDEJÍT PŘÍPADNÝM STŘEVNÍM POTÍŽÍM. JE VHODNÉ ZAČÍT S JEHO UŽÍVÁNÍM MINIMÁLNĚ TÝDEN PŘED VAŠÍM ODJEZDEM NA DOVOLENOU.
Probiotikum Lactomax 4 mld. laktobacilů a bifidobakterií s vitamíny B 60 kapslí
Probiotikum=(z řečt.pro bios= pro život).
pro střevní mikroflóru a imunitu
Lactomax® Double je vylepšeným produktem s vyšším, dvojnásobným obsahem laktobacilů a bifidobakterií v kapslích, které jsou vyrobeny speciální technologií Vcaps®. Tato technologie tvoří kapsle pouze z rostlinné celulózy bez želatiny, tedy jsou vhodné i pro vegetariány. Kapsle mají velice nízký obsah vody a jsou tedy vhodné pro probiotické kultury, které jsou chráněny před vnějším prostředím. Lactomax® Double efektivně doplní tyto přirozené složky střevní mikroflóry. které se za normálních podmínek vyskytují na sliznici střev. Příjem laktobacilů a bifidobakterií se doporučuje při jejich úbytku způsobeném například léčbou antibiotiky, chemoterapeutiky, ale také při nedostatečné výživě. Úbytek laktobacilů způsobuje poruchy biologické rovnováhy, která se může projevit nadýmáním, zácpou nebo průjmem.
Vitaminy skupiny B obsažené v tomto produktu přispívají navíc k normálnímu energetickému metabolismu a správné činnosti nervové soustavy.
Vitamin B2 chrání buňky před oxidativním stresem a snižuje míru únavy a vyčerpání.
Niacin napomáhá psychické činnosti, vitamin B6 neboli pyridoxin podporuje imunitu.
Vitamin B1 přispívá k normální činnosti srdce.
Doporučuje se jej užívat s přípravkem JABLEČNÝ OCET, kdy zásadní podmínkou efektivní detoxikační kúry je dostatečný příjem tekutin.
Doporučené dávkování :
Dospělí 1 - 2 kapsli denně, nejlépe ráno po jídle. Kapsli zapijte tekutinou. V těhotenství a během kojení určí dávkování lékař.
Skladování :
Na suchém a chladném místě, v uzavřeném obalu, mimo dosah dětí! Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu. Uchováním v chladničce zpomalíte přirozený proces úbytku živých kultur. Chraňte před vysokými teplotami! Chraňte před sluncem!
Upozornění :
Obsah začněte užívat pouze z nepoškozeného bezpečnostního obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno dětem do 3 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.
Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus kefiri, Lactobacillus rhamnosus
Speciální technologie VCAPS tvoří kapsle pouze z rostlinné celulózy bez želatiny. Kapsle mají velice nízký obsah vody a chrání probiotické kultury před vnějším prostředím. Jsou vhodné rovněž pro vegetariány a vegany.
|
Lactomax® Double |
|
|
SLOŽENÍ |
hmot./tob. |
%DDD |
|
|
LAKTOBACILY + Bifidobakterie |
4 mld. |
* |
|
|
NIACIN |
10 mg |
63 |
|
|
VITAMIN B6 |
5 mg |
357 |
|
|
RIBOFLAVIN |
5 mg |
357 |
|
|
THIAMIN |
5 mg |
455 |
|
|
|
|
|
|
rýžový prášek, potah: hydroxypropylmethylcelulóza, látka zvlhčující: stearan hořečnatý
|
Informace: při dlouhodobém požívání antibiotik, hormonů, léků na bolest, psychiatrických léků nebo po operacích zažívacího traktu, ozařování, chemoterapii, vznikne ve střevě zánět sliznice a rozvrat v mikrobiální flóře. To má za následek zvaný dysbióza střeva. Postihuje tlusté střevo a část tenkého střeva a sama od sebe se nikdy neupraví. Nezjištěna může poškozovat organismus po desítky let. Dysbióza střeva ovlivňuje zejména imunitu (zanět postihuje okrsky zvané peyerské plaky, které jsou imunitním orgánem), vznik alergií (porušování vstřebávání minerálů a vitamínů, které napadenou sliznicí neproniknou do těla). Následkem je jejich nedostatek v organismu. Dále rozmnožení plísní a škodlivých mikroorganismů, které mohou dále pronikat do dalších orgánů (močového traktu, gynekologického traktu, dýchacích cest, plic, mízního systému a na kůži). V moderní době je nejčastějším zdravotním problémem porucha imunity, která má za důsledek buď nedostatečnou odolnost vůči mikroorganismům nebo přemrštěnou reakci na cizí látky - alergii. V institutu celostní medicíny bylo výzkumem prokázáno,že nejdůleitějším příznakem těchto poruch je toxicita střevního prostředí spojená se zánětem sliznice tzn. dysbióza střeva. Dysbióza - patologický výskyt plísní, patologických mikrobů, cizopasníků, virů, salmonel, prvoků aj. Dysbióza střeva ovlivňuje vznik toxických látek. Tyto toxiny například narušují stěnu žilní, či se dostávají do mateřského mléka nebo centrálního nervového systému. Jedovaté látky, které se šíří krevním a mízním systémem do celého těla způsobují nervozitu, nespavost, únavu, nesoustředění, ledvinné přetížení, bolesti hlavy, jaterní přetížení, poruchy vylučování, zácpy a průjmy. Probiotikum Lactomax® je čistě přírodní produkt, který nemá žádné negativní účinky na lidské zdraví a je výsledkem mnohaletého výzkumu celostní medicíny. Je vhodný pro osoby s nemocnými játry či ledvinami a doporučuje se dávkovat až po jídle.
Neobsahuje: lepek, laktózu, cukr, barviva ani konzervační látky
Vhodné k dlouhodobému užívání.
PROBIOTIKA - více info
Termín probiotika poprvé označili biologové Lilly D. M. a Stillwell R. H. v roce 1965. Označili tak látku produkovanou jedním prvokem, která stimulovala růst jiného prvoka. O pár let později se tento termín začal používat pro krmiva a krmné směsi u hospodářských zvířat a lidí. Probiotika je pojem zahrnující živé bakterie, které pozitivně ovlivňují trávicí trakt zvířat nebo člověka. Tuto definici je nutné doplnit požadavky tak, aby splňovala jejich léčebné účinky:
- musí být splněna jejich bezpečnost a čistota - musí být odolné vůči znečištění technologickými postupy a procesy - musí být odolné vůči kyselému prostředí při přechodu trávicím traktem - musí být vyloučeny faktory patogenity, zejména tvorba cytotoxinů a enterotoxinů, enteroinvazivita, hemolýza a sérorezistence - musí mít schopnost rozmnožovat se spříznivými účinky na zdraví - musí vstupovat do organismu v dostatečném množství - zárodky musí být jasně definovány
U jejich použití je však třeba rozlišovat vliv jednotlivých bakteriálních kmenů a především u člověka posuzovat jejich skutečný vliv na jeho organismus.
Stručný přehled probiotik
V následujícím přehledu jsou uvedeny příklady nejpoužívanějších probiotických bakterií. Seznam skutečný však obsahuje více druhů, které ještě nebyly dosud nikde publikovány.
Lactobacillus L. acidophilus L. rhamnosus L. casei L. plantarum L. salivarius L. fermentum
Bifidobacterium spp. B. bifidum B. longum B. lactis B. infanti B. longum Lactococcus L. lactis L. garvieae Streptococcus S. thermophilus
Působení probiotik v organismu a jejich pozitiva
Rod Bifidobacterium
Bifidobakterie jsou primárně osídleny v trávicím traktu. Jejich hlavní úloha spočívá v blokaci růstu nežádoucích bakterií. V interakci s mikrofágy paralyzují patogenní bakterie a znemožňují jim ulpět na střevní stěně. Pokud se tak stane, zůstávají ve většině případů na povrchu nebo pronikají hlouběji přes střevní stěnu, kde přítomnost bifidobakterií jejich útok neutralizují. Odbourávají toxiny a sulfan, jejichž zdrojem je př. Escherichia coli nebo Bacteroides uniformis. Snižují hladinu cholesterolu v krvi a inhibují tvorbu cholesterolu ve prospěch coprostanolu, což je méně absorbovatelná forma cholesterolu.
Rod Lactobacillus
Jejich hlavní mechanismus účinku je proti patogenním bakteriím v trávicím ústrojí. Zejména Streptococcus aureus, Listeria monocytogenes aj., které tvoří kyselinu mléčnou a organické kyseliny, mají antimikrobní účinky. Vykazují také významné imunomodulační vlastnosti, snížení cholesterolu a potlačují syndrom dráždivého žaludku.
Rody Streptococcus a Lactococcus
Streptococcus osidluje zejména přední část tenkého střeva a vytváří zde kyselé podmínky pro další osídlení. Jiné kmeny podporují buněčnou imunitu a jsou významné pro člověka trpícího deficiencí laktázy (nesnášenlivost mléčného cukru). Bakterie Lactococcus štěpí mléčný cukr pomocí aktivity enzymu beta - galaktosidázy. Této vlastnosti laktobacilů se využívá i při výrobě bezlaktózových výrobků. Jsou nezbytné po léčbě antibiotiky nebo chemoterapeutiky, protože jejich přítomnost výrazně urychluje regeneraci střevní mikroflóry, snižuje plynatost, nadýmání nebo průjmy. Výrazně podporují peristaltiku střev a zlepšují tím vstřebávání živin a lepší stravitelnost potravy. Laktobacily jsou také producenty některých druhů vitamínů skupiny B (B1, B2, B3, B6, B12), vitamínu K, aminokyselin a kyseliny listové. Jejich vzájemná synergie je komplexně významná pro celý zažívací trakt a jeho odolnosti vůči infekčním chorobám.V níže uvedeném přehledu je ve zkratce obsažena hlavní úloha a důsledky nedostatku těchto vitamínů. Je zde evidentní, jakými druhy vitamínů jsou Laktobacily producenty.
Thiamin (vitamín B1) je vitamín, který nezbytně potřebují nervové buňky. Při jeho nedostatku mj. odumírají v mozku tzv. cholinergní neurony a usazují se zde celé kolonie odumřelých buněk do cholesterolového a bílkovinného odpadu, což je obávaná příčina Alzheimerovy choroby.
Riboflavin (vitamín B2) je vitamín velmi odolný vůči teplotě, kyselému prostředí, ale velice citlivý na světlo. Pokud život v buňce nepodporujeme hodinu po hodině molekulami riboflavinu, buňka ochabuje a odumírá. Je významným zdrojem energie při zvýšené námaze stresovému způsobu života.
Niacin (vitamín B3) je vitamín, který si člověk vytváří ve svém vlastním metabolismu. Je jednou z nejdůležitějších substancí pro transport elektronů a produkci energie v živých buňkách. Bez niacinu by velmi rychle odumřely značné části tkání a přežití by bylo nemožné.
Pyridoxin (vitamín B6) je vitamín při jehož nedostatku nemohou být zpracovány aminokyseliny v metabolickém procesu a důsledkem je vznik bílkovinného nedostatku. Hraje velmi důležitou roli v našem imunitním systému. Jeho nedostatek vede k poklesu našich protilátek proti původcům chorob všeho druhu.
Kobalamin (vitamín B12) je zvláštní supermolekula, kterou si náš metabolismus nedokáže vytvořit. Je jedinými vitamínem obsahující pro náš život nepostradatelný stopový prvek - kobalt, který sídlí v jeho centru a má zde jen jedinou funkci - udržet pohromadě kolosální útvar molekuly B12. Nedostatek vitamínu B12 způsobuje těžké psychické poruchy a nervová onemocnění.
Vitamín K je vitamín přijímaný buď ve stravě nebo vytvářen střevními bakteriemi. Má významnou úlohu při metabolismu našich kostí, pro správnou funkci našich ledvin a při srážlivosti krve. Jeho nedostatek vede k úplnému nezastavitelnému vykrvácení.
Kyselina listová je vitamín nenahraditelný v produkci červených krvinek a výstavbou nukleových kyselin,v nichž je uložen náš genetický kód. Kyselina listová se vyskytuje převážně ve spojení s vitamínem B12. Bez vitamínu B12 nemohou buňky kyselinu listovou zadržet, vyprazdňují se a dochází k duševním a nervovým poruchám. V těchto buňkách se narušeno nebo zastaveno buněčné dělení. V průběhu těhotenství je nedostatek kyseliny listové často spojován se špatným vývojem plodu. Kyselina listová je v našem e-shopu v nabídce ZDE
Náhrada antibiotik formou probiotik
Antibiotika byla po dlouhá desetiletí používána jako všemocný lék a i v dnešní době nadále zůstávají hlavními prostředky pro léčbu infekčních onemocnění. Jejich dnešním problémem je stále častější neúčinnost a je velice nepříjemné, když se v dnešní době o nich hovoří jako o lécích s negativním vlivem na člověka. Antibiotika by pro člověka měly nadále zůstat zázračným lékem.
Úkolem člověka je najít za ně vhodnou náhradu. Preventivní podávání probiotických preparátů hospodářským zvířatům a člověku by zcela jistě pomohlo navrátit antibiotikům jejich vynikající pověst.
Probiotika jsou také ve výživě hospodářských zvířat
Plošné podávání antibiotik v krmivu hospodářským zvířatům zapříčinilo dnešní problém rezistence bakterií. Hrozbu stále se zvyšující rezistence patogenních bakterií k širokospektrálním antibiotikům pomůže preventivní podávání probiotik v krmných směsích. Jejich hlavním úkolem je potlačování patogenních bakterií ve střevní mikroflóře a stimulace přirozené střevní mikroflóry. Výzkumné ústavy v současné době vyvíjejí stále novější probiotické preparáty, které se jeví ve výživě zvířat jako největší šance na úspěch. Ke konci 20. století se jako stimulátory růstu používaly v krmivech především antibiotika. Nyní se jeví probiotika jako mnohem vhodnější doplněk krmiv a na rozdíl od antibiotik se mohou používat neomezeně dlouhou dobu. Rezistence na probiotika nevzniká.Normální střevní mikroflóra u zvířat je významnou složkou ochrany střeva před infekčními chorobami. Její vyváženost napomáhá zvířatům i k dokonalejšímu využití živin z krmných směsí. Při vyzrávání imunitního systému, zejména u mláďat, je účinek probiotik nezbytný. Dodávané protilátky formou probiotik mají dvojí účinek:
- mechanický, kde se naváží na povrch patogenní bakterie a tím jí znemožní navázat se na povrch sliznice - vytvářejí z patogenních bakterií shluky
V obou případech poté odcházejí střevní peristaltikou spolu s trusem ven z těla zvířete. Přirozeným zdrojem protilátek zvířete je kolostrum a mléko. V tomto případě zde hovoříme o tzv. laktogenní imunitě. Životnost těchto přirozených protilátek je však vzhledem ke kyselosti žaludku a střev omezeno zpravidla pouze na hodiny. O něco déle přetrvávají v krevním řečišti. Proto použití probiotik je vhodné podávat nejen během laktogenní imunity zvířat, ale zejména po jejím odeznění, kdy ustává přirozený přísun protilátek.
Probiotika ve výživě člověka
Velice podobné je využití probiotik ve výživě člověka stejně jako u zvířat. Čím je lidský organismus mladší, tím mohou vznikat na jeho vývoj rizikové faktory, které jeho zdravotní stav mohou vážně narušit.Imunologický stav lidského organismu, zejména buněk trávicího traktu je velice důležitý, neboť živiny odtud čerpané jsou dále transportovány k ostatním životně důležitým orgánům. Vliv kvalitní stravy má blahodárné účinky také na srdeční oběhový systém, dýchací soustavu, močové cesty nebo urogenitální infekce.
V současné době se probiotické kultury pro své výjimečné vlastnosti přidávají také do kosmetiky a do výroby některých uzenářských výrobků.
Pozn. Výrobky, které jsou na trhu nabízeny jako probiotikum a jako probiotická složka je zde uveden pouze inulin - NEJSOU PROBIOTIKA! Inulin je oligosacharid - tzv. vláknina, vhodná pro růst probiotických bakterií. Inulin není živá probiotická složka. INULIN = PREBIOTIKUM. A pokud je v organismu nedostatek probiotických bakterií, nemá v podstatě inulin co podporovat. Ideální je kombinace probiotikum + prebiotikum a jejich synergický efekt nebo přímo synbiotikum. Tyto doplňky stravy se však pohybují ve vyšších cenových hladinách. Záleží na počtu živých kultur, množství kapslí a ostatních složek výrobku.
Čtěte více o vlivu probiotik ZDE
Čtěte více o prevenci ZDE
|