Kvasinky, plísně a paraziti – kámen úrazu mnoha nemocí
„Byl jsem u lékaře, ale nic mi nenašli.“ Tato věta už zní jako ohraný kolotoč a u nás tuto větu slýcháváme velmi často. Také patříte mezi ty, kteří mají zdravotní potíže, navštívili kvůli nim odborného lékaře, který nechal provést vyšetření, ale závěrem bylo, že jste zdraví a nic vám není? Lékař vám předepsal pro jistotu nějaké léky či masti na zmírnění obtíží nebo preventivně antibiotika a vy jste odešli s přetrvávajícími potížemi zpět domů? Stále vás však bolí záda, klouby, možná míváte neustálé migrény nebo snad už tři dny trpíte nevolnostmi, průjmy nebo vás trápí silný obtěžující dráždivý kašel či míváte svědivé ekzémy po celém těle. Pár dní se trápíte, pár dní máte klid, ale za pár dní se zdravotní potíže opět vracejí. Prohlédli jste si v nemocnici rentgen, odebrali vám moč, nabrali krev, víte, jak vypadá ordinace každého člověka v bílém plášti, máte papír se spoustou hodnot, kterým nerozumíte, strávili jste běháním po vyšetřeních mnoho hodin ba dokonce dní, ale nic vám vlastně není. Takže co s tím? Že byste byli hypochondři? I to je možné, ale musíme si uvědomit, že ani lékařská vyšetření nejsou přesnou jistotou, ačkoli mohou někdy být určitým ukazatelem nemoci a je velmi vhodné je v případě zdravotních potíží podstoupit. To vás ale nezajímá, protože se stále necítíte ve své kůži a potřebujete pomoci. Pokud je závěrem vyšetření, že jste zdrávi a vám se potíže vracejí, nemusely být lékařská vyšetření provedeny správně. U lékaře jste byli, nic vám nenašli a nic jiného než převzít vlastní zodpovědnost za své zdraví vám proto nezbývá.
Nemáte čas na své zdraví?
Nemám čas! To je oblíbená odpověď na mnoho otázek, zejména pokud jsme v pracovním procesu. Neudělat si čas na kvalitní jídlo, neudělat si čas na léčbu svých případných zdravotních potíží, nás dříve nebo později stejně svede na rozcestí, na kterém, rozhodneme-li se chybně, může cesta skončit. Často opakující se běžné nemoci, bolesti, snížená obranyschopnost organismu vede k nedostatečné funkci celého imunitního systému. Mnoho lidí však jeho volání neslyší, nevnímá a přechází již chronické potíže a hází je za hlavu se slovy: Nemám čas, mám práci! Nenahraditelnost v práci není předností člověka, nemá nic společného s kvalitním vedením podniku, chodem firmy, jedná se jednoznačně o chybnou organizaci práce buď přímo vaší, nebo vašeho nadřízeného.
Kde začít?
Asi je také ohranou písničkou, když vám povíme, že je třeba změnit životní styl. To už dnes slyšíme také velmi často a je to pravda. Ovšem doporučíme i něco jiného, a tím je očista organismu od kvasinek, plísní a parazitů. Málokdo si uvědomuje, že u těchto tří slov to mnohokrát všechno začíná. Jsou často pouhým okem neviditelní, chytří, skrývají se v celém našem organismu v celých koloniích a škodí a škodí. Myslíte si, že se kvasinky, různé plísně a paraziti zjišťují z běžných lékařských vyšetření? Kdepak, na rentgenu je nehledejte a ani jedna hodnota z odběru moči a krve na papíře, který má váš lékař založenou ve vaší složce a kvůli které jste přišli o cenný čas, není. Mohou uspět pouze stěry ze sliznic a nic jiného.
Na co se zaměřit?
Jednoznačně je vhodné dbát o kůži, dýchání a správnou potravu. Jedná se o vstupy cizích látek a mikroorganismů dovnitř do našeho těla a zejména kvalita sliznic je, v souvislosti s kvasinkami a plísněmi, velmi důležitá. Bohužel, naše tělo nemá teplotu nad 60-70°C, při které většina parazitů a plísní hyne, a tak jim musíme nejen zamezit přístup dovnitř, ale také je z našeho organismu vyhnat. Velkým paradoxem bývá neustále zdůrazňující věta lidmi zabývajících se zdravou výživou držet si zásadité prostředí uvnitř našeho organismu, avšak v případě kvasinek a parazitů je třeba na čas udělat přesně pravý opak, tj. organismus silně překyselit. Silně překyselený organismus se totiž kvasinkám a parazitům vůbec nelíbí. Ovšem toto zase neplatí pro některé plísně. A na tomto příkladu je vidět, že nic není jenom černobílé a člověk by měl udržovat spíše rovnovážné pH a občas zkrátka udělat výkyv buď směrem doleva, nebo doprava. Ale protože většina nabízených potravin je silně kyselinotvorných a především také zdraví škodlivých, není jistě na místě se nacpat čímkoli. Nejjednodušší způsob, jak udělat silný kyselinotvorný výkyv a nijak si neublížit, je dopřát si láhev skvělého vína. Principem, pochopitelně, není stav bezvědomí, kvůli obsahu příjmu alkoholu, a tak si každý hladinu vína musí regulovat sám. Dalším způsobem je silná dávka vitamínu C, ovšem všichni určitě víme, že vitamín C si naše tělo vezme jen do určité hodnoty a zbytek vitamínu C, vyloučíme, takže k významnému výkyvu v našem pH vnitřního prostředí nedojde. Ovšem je to jedno možné řešení pro všechny ty, co nemohou nebo nechtějí přijímat žádný alkohol. Dalším způsobem je vyhladovění kvasinek a parazitů a velmi vhodným doporučením je držení několikadenních půstů, kde nekonzumujete žádnou tuhou stravu. Dále omezit příjem cukrů, protože mnoho druhů PLÍSNÍ ÚTOČÍ za přítomnosti např. laktózy nebo sacharózy.
Jak poznám, že mám plísně v organismu? Chcete tip na terapii?
Muži:
Nejjednodušším signálem pro kvasinky v organismu jsou lupy ve vlasech. Pocity svědění kůže ve vlasech, vypadávání vlasů, slepené a mastné vlasy a suchá kůže okolo vlasových kořínků. Lupy jsou ve své podstatě zežluklý cholesterol a mrtvé bílkoviny, s jejichž likvidací vám nepomůže žádná mast ani jiný kosmetický prostředek. Jde o vliv kvasinek, plísní a parazitů, kteří mají vnější projev. Musíte začít uvnitř sebe a nikoli na povrchu. Šampony proti lupům vám pouze smyjí zežluklý cholesterol, ale druhý den se vám lupy utvoří znovu. S užíváním kosmetických prostředků proti lupům je to podobné, jako kdybyste stavěli dům od střechy. Ovšem, že si můžete nechat na lupy předepsat od lékaře syntetický alfa blokátor enzymu, ale potlačíte tím pouze aktivitu určitého enzymu, tedy symptom a můžete si narušit hladinu hormonu, za jehož tvorbu je daný enzym zodpovědný. Lupy na čas sice zmizí, ale syntetický alfa blokátor nemůžete zcela jistě užívat donekonečna. Hladina hormonu je velmi tenký led, na kterém, budete-li se pohybovat velmi dlouho, praskne a způsobí další potíže v souvislosti např. s prostatou. Doporučení tedy zní: Dopřejte si TÝDENNÍ PŮST a po skončení půstu nastartujte ihned příjem potravin bohatých na biotin, SELEN, VITAMÍN E a ZINEK. Týdenní půst opakujte nejdříve po 1,5-2 měsících. Také užívání bylin není na škodu. Na lupy je vhodná saw palmeto, dýňová semínka, odvar z KOPŘIVY (vně i vnitřně) nebo skromný pobyt na slunci a vystavení pokožky slunečnímu záření.
Ženy:
Mnoho žen dobře zná účinky kvasinek, jejichž diagnózu jim mohl stanovit GYNEKOLOG. Kvasinky jsou obaleny zákeřnými bakteriemi, na které lékaři správně předepisují antibiotika, jsou-li patogenní bakterie prokázány. Antibiotika však zničí všechny bakterie, a tím uvolní kvasinky usazené na sliznici, protože antibiotika na kvasinky neúčinkují. A už jsme u problému kvasinek a plísní, které jsou za bakteriemi ukryté. Jsou tiché, nenápadné, skryté a velmi mazané. Příjem probiotik a probiotických čípků je řešením pouze na chvilku. Kvasinky si ustelou na jiné části sliznice a vyčkají na další útok. Mohou se opět za čas po odeznění účinku antibiotik obklopit nežádoucími bakteriemi, díky slabému imunitnímu systému a čekají na další vhodný okamžik. Můžeme sem zahrnout nejen dobře známou Candida albicans, ale i chlamydie způsobující až neplodnost. Existují ženy, které mají po antibiotikách vaginální potíže a existují ženy, které po příjmu antibiotik nemají potíže s výtokem a svěděním žádné. Kam patříte právě vy? Možná do třetí skupiny, a to je žádný příjem antibiotik a ani žádný výtok či svědění ve vaginální mikroflóře, zkrátka ideální zdravotní stav. Doporučení je opět stejné jako pro muže: Vyčištění organismu pomocí NĚKOLIKADENNÍHO PŮSTU, obnovení mikroflóry vaginální sliznice dočasně formou probiotik a především vhodnou stravou v podobě vysokého příjmu kvalitního ovoce a zeleniny pro posílení imunitního systému jako nejdůležitějšího obranného mechanismu v našem těle. Dalším tipem pro ženy je neuchovávat v kuchyni dlouhodobě pečivo, zejména v igelitu a vyvarovat se koupě pečiva zabaleného v igelitu! Optimální teplota v igelitu a nepřítomnost kyslíku dává možnost vzniku plísní na pečivu již po několika hodinách!
Neustálý kašel
Kašel je obrana organismu před něčím nezvaným, což může být poměrně dlouhý seznam nemocí. Máte-li však patřičná lékařská vyšetření, včetně rentgenu a tzv. „nic vám nenašli“, hledejte kvasinky a parazity. Všeobecně jsou velmi často kvasinky, plísně a paraziti skryti za opakovaným kašlem. Sliznice, která je obalena hlenem a případně příliš zásaditým pH, obsahuje zkrátka prostředí pro kvasinky a chlamydie plicní přímo vítané. Opět je vhodné kvasinky a parazity eliminovat krátkodobým PŮSTEM a navíc v případě dýchací sliznice je velmi vhodný přejezd na jiný a čerstvější vzduch plný kyslíku. Kyslík velmi účinně ničí kvasinky, které si ustlaly v plicích a mohou zde škodit. Kašel je jenom jednoduchý způsob samotného organismu, jak se kvasinek a plísní snaží sám zbavit. Organismus nám dává kašlem signál a my mu v tom musíme pomoci. Pobyty na horách a ve vysokohorských oblastech jsou ideálním řešením. Změna klimatu a vítaný nadměrný přísun kyslíku do plic pomůže při likvidaci plísní z plic přímo ukázkově.
Popřejme si všichni navzájem hodně štěstí
Kvasinek, plísní a parazitů není vůbec jednoduché se zbavit. Nejsou jenom na kůži, na povrchu, ale jsou ukryté všude uvnitř nás, kde parazitují na úkor třeba i silnějších jedinců, což mohou být již výše zmíněné bakterie způsobující četné infekce na mnoha částech těla. Přítomnost kvasinek doprovází např. infarkt myokardu nebo roztroušená skleróza a mnoho dalších zákeřných nemocí. Je vidět, že jejich přítomnost je nežádoucí a přemnoží-li se na neúnosnou míru, objevují se četné nemoci a zdravotní potíže. Ohrožen je tedy každý z nás, kdo má např. domácího mazlíčka, pracuje se zvířaty, s organickým materiálem, v zemědělství atp. Je to cesta na dlouhou trať, obnova sliznic není krátkodobý a jednoduchý krok, terapii půstem je nutné opakovat a změnit životní styl je určitě vhodné doporučení. Nebudeme-li dávat kvasinkám a parazitům šanci v podobě chybného příjmu potravy, aby v našich organismech stále přežívali, eliminujeme je alespoň na míru únosnosti tak, že si s nimi poradí náš imunitní systém sám a nebo se nejlépe rovnou odstěhují jinam. A to přece chceme……
3.8.2013
Čtěte dál ZDE
|